Front kamienicy w której mieści się Galeria Naturalnych Pigmentów - Barwy Kaczawskie. W jej drzwiach stoi założycielka Galerii.

O mnie

Kolorowe zdjęcie portretowe Pauliny Teterycz założycielki Galerii Naturalnych Pigmentów - Barwy Kaczawskie

Ja

Nazywam się Paulina Teterycz i jestem mieszkanką mojej ukochanej Złotoryi. To tutaj realizuję się jako mama, propagatorka kultury, historii regionu, przedsiębiorca i artystka. To tu, w najstarszym mieście w Polsce, postanowiłam otworzyć Galerię Naturalnych Pigmentów Barwy Kaczawskie.

Zanim moje korzenie szczęśliwie wrosły w dolinę Kaczawy, w różnych miejscach zdobywałam wiedzę, doświadczenie i dyplomy. Z niemałym sukcesem wpajano mi zasady projektowania mebli i rzeczy użytkowych, pogłębiałam tajniki grafiki warsztatowej w linorycie, nauczono szacunku i miłości do rzeźby i malarstwa. Ukończyłam Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Głogowie — Edukacja Artystyczna, pracownia malarstwa Eugeniusza Józefowskiego oraz rzeźby Dariusza Sagana. Realizowałam się poprzez swoją twórczość, a wynikiem tego były wystawy:

 • Festiwal Naturalnych Pigmentów w Japonii
 • Wild Pigment Project — polski pigment w USA
 • Wystawy produktów regionalnych — Wyprodukowano pod Śnieżką 2021, 2022

 • Doceniano mnie na konkursach między innymi na: Festiwal Srebro w Legnicy, ATP w Nowym Targu. Otrzymałam stypendium wojewody dolnośląskiego 2023 i objęto opieką w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

  Supporting Subheading

  Moja Twórczość

  Twórz ze mną

  Dołącz do społeczności Barw Kaczawskich

  Zapraszam do kontaktu miłośników regionu, sztuki, animatorów kultury, którzy chcieliby współtworzyć ze mną różne projekty. Znajdziesz mnie też na Facebooku i Instagramie.